منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش صفحه:
آلبوم تصاویر
اخبار
اسلایدر
اطلاعیه ها
اوقات شرعی
بازديدها
بنر
پرسش و پاسخ
پیوندهای سایت
پیوندهای کاربردی
جستجو
خبر تک خطی
رویدادها و اخبار
زبان
زمان ديجيتال
سامانه ها
سایر لینک ها
کارگاه آموزش
کپی رایت
گزارش تصویری
لوگو
لوگوی فوتر
مطالب آموزشی
منو
منو
نظر خواهی
ورود

اخبار

1395/2/20 دوشنبه

ماماها بازوان توانمند طرح تحول سلامت هستند.

دکتر هاشمی در پیام تبریک خود به مناسبت روز ماما بر لزوم توانمندسازی مامایی در کشور تاکید کرد. .

.
دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت پیام تبریکی را به مناسبت فرا رسیدن روز ماما منتشر کرد.
در این پیام آمده است: روز جهانی ماما فرصت مناسبی است برای نگاهی دوباره به جایگاه مامایی در نظام سلامت کشور، ارزیابی آنچه تا کنون رخ داده و برنامه ‌ریزی برای پیمودن راهی که پیش رو داریم.
وی در این پیام از ماماها به عنوان بازوهای پرتوان اجرای طرح تحول نظام سلامت در دو سال گذشته یاد کرده و می افزاید: بدون همکاری ارزشمند و دلسوزانه ایشان، مسیر اعتلای سلامت مادر و نوزاد این چنین طی نمی‌ گردید. شاهد این موفقیت را در کاهش سزارین و میزان مرگ و میر مادر و افزایش آمار زایمان طبیعی و سلامت نوزاد به خوبی می‌ توان مشاهده کرد.
وی در پیام خود ضمن تبریک تقارن روز جهانی ماما با عید مبعث آورده است: این روز را به تمامی ماماهای سخت کوش و دلسوز کشور تبریک عرض می‌ نمایم و تاکید می کنم تقویت آموزش در این حوزه و تربیت نیروی مامایی کارآمد، توانمند و قادر به انجام خدمات چند پیشه باید در دستور کار قرار گیرد. انجام این مهم در دانشکده ‌ها و بیمارستان ‌های آموزشی و با حضور اساتید مجرب می‌ تواند سلامت مادر و نوزاد را در دورترین و محروم ترین نقاط کشور تضمین نماید.
وزیر بهداشت در ادامه عنوان کرده است: پشتیبانی ‌های بیمه ‌ای از خدمات مامایی نیز از دیگر اقدامات لازم در این عرصه است، که به ویژه در مناطق محروم و دور افتاده تضمین کننده سلامت مادران و نوزادان خواهد بود.
دکتر هاشمی در پایان با ابراز امیدواری برای پیشرفت مامایی در کشور عنوان کرده است: امیدوارم در سال جاری که با نام بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) شروع شده و خاتمه می ‌یابد، با یاری خداوند منان و تلاش بیش از پیش همکاران ماما، بتوانیم شاهد پیشرفت و توسعه برنامه های مامایی در کشور باشیم.
.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر